9 листопада – День української писемності і мови. Це свято відзначає уся наша держава. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думок і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.
9 листопада – День української писемності і мови. Це свято відзначає уся наша держава. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думок і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.
До відзначення Дня української писемності і мови долучилася вся шкільна родина Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Традиційно це свято ми відзначаємо на протязі декількох днів. Ось і цього року в нашій школі пройшли заходи під гаслом «Мово рідна, квітни і шануйся!»
Знову і знову повертаючись до українських символів, у ці дні була оголошена акція «Вдягни український бренд – вишиванку». Усі діти з 1 по 11 класи відзначили День писемності в українських вишитих сорочках.
Святкування розпочалося літературно-музичною композицією «Без мови немає народу, як сонця без сяйва й тепла». Ми дізналися про історію виникнення свята, багатство і красу рідної мови, а також про цікаві факти багатовікової історії, про боротьбу за існування української мови. Крім того прослухали інформацію про виникнення перших абеток – глаголиці і кирилиці, про її засновників Кирила та Мефодія, про Нестора Літописця, на честь якого і було засноване це свято. Учасники підготували виразне читання віршів про мову, прослухали молитву за українську мову, виконували патріотичні пісні про Україну та мову, про родину.
Бібліотекар школи Митковська Н.С. підготувала книжково-ілюстровану виставку «Українська мова – символ свободи і державності народу». На виставці були представлені художні твори та поезія українських авторів, книжкові видання про історію української мови, вислови та цитати відомих людей про її красу і велич.
Вихованцями гуртка «Юний книголюб» було випущено бібліотечний вісник «Рідну мову знай – край свій прославляй».
8 листопада об 11.00 здобувачі освіти 5-11 класів (56 чоловік) та
3 вчителя писали Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.
Одним із наймасовіших і найпопулярніших є нині Міжнародний конкурс з української мови ім.Петра Яцика, який уже 20-ий рік упевненою ходою крокує не лише в Україні, а й у багатьох країнах світу, де живуть наші співвітчизники. У нашій школі 8 листопада стартував І етап цього конкурсу, учасниками якого стали учні 3-11 класів у кількості 27 чоловік.
Учні школи з великим задоволенням беруть участь у даному конкурсі. Переможці будуть оголошені на загальношкільній лінійці, нагороджені грамотами за призові місця і отримають право приймати участь у ІІ (районному ) етапі конкурсу.
Завершилося свято в шкільній бібліотеці годиною поетичного настрою «Мова українська – самостійна, незалежна, і багата, і безмежна».
У виконанні учнів прозвучали пісні і вірші українських поетів про Батьківщину, рідну мову, її красу і неповторність.
Отож любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, – у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.